Leden 2007

Magie květin

1. ledna 2007 v 14:38 | Roxy |  Magie
Jasmín
Ve staré Číně jasmín symbolizoval ženskou smyslnost. Vůně čerstvých květů / nebo masáž několika kapkami jasmínového a mandlového oleje/ pomáhala ženám si uvědomit jejich ženskost a získat pozitivní vztah k sexualitě. Komu se zdá o květech jasmínu, bude mít štěstí v lásce. Chcete-li se cítit zvlášť atraktivně, žensky, sexy a svůdně, má-li váš vyvolený poprvé přijít do vašeho domu, dekorujte místnost větvičkou jasmínu.

Lilie
Bílá lilie je již po tisíciletí symbolem čistoty a nevinosti. Je zasvěcena bohyni Héře. Legenda vypráví, že její syn herkules pil z jejích prsou tak mocně, že několik kapek božského mléka spadlo na zemi. Z nich pak vyrostly lilie. V magii znamená lilie spiritualitu a schopnost vidět ve všech věcech to dobré. Kytice bílých lilií v domě vám pomůže překonat zlobu, žárlivost,nedorozumění a jiné negativní pocity.

Kopretina:
Ve starém Řecku byla kopretina zasvěcena bohyni Afroditě, v křesťanství Panně Marii, jejíž slzy symbolizuje. Od pradávna je používána jako orákulum lásky. Lístky květu se jeden po druhém odtrhávají, aby byla zodpovězena věčná otázka: " Má mě rád, nemá mě rád.." Kytice kopretin přináší do domu harmonii, jas a radost.

Růže:
Růže platí od nepaměti za květinu zamilovaných. Pro Germány byla posvátná a byla po ochranou bohyně Freje. Její barva, červená, je láska sama a její vůně je metaforou pro zamilované. Casanova prý před milováním skrápěl těla svých milenek růžovou vodou. Neboť mnozí nevědí, že růže je nejen symbolem lásky, ale i symbolem vulvy.

Tulipán:
Tulipán pochází ze staré Persie. Mnozí věří, že tulipán má moc uzdravovat zlomená srdce a nastolovat mír. Jestliže jste se nepohodli se svým partnerem nebo partnerkou, můžete s pomocí tulipánu spor ukončit.

Fialka
Fialka byla jednou z květin, kterou si s sebou vzala Prosperina, když ji pluto odvedl do Podsvětí. ve starém Římě rozsypávali při slavnostních hostinách fialky v marnotratném množství, protože věřili, že jejich něžné lístky chrání před opilostí. Ve Snu noci svatojánské Oberon, král vil, svou milou tím, že jí ve spánku pokropí oči šťávou z fialek. Ví, že se příštího rána navždy zamiluje do prvního člověka nebo předmětu, který jí padne do očí. Dnes se soudí, že kytička fialek propůjčuje domu něžnou a láskyplnou atmosféru.

moje povídáni-Křídla

1. ledna 2007 v 14:05 | Roxy |  O mně
Když se člověk narodí, tak má malá bílá křídla.Postupem času, když roste se mu křídla špiní svými hříchy.Jednou se probudí a zjistí, že křídla jsou šedá a někdy i černá.Všechno co kdy provedl chce odčinit, ale i když se bude snažit co nejvíc dokáže, křídla nikdy nebudou tak bílá, jako byla když se narodil.Vždycky na nich bude trochu šedé špíny, která se nikdy nedá odčinit.Nešpiňme si křídla, jednou je budeme chtít mít bílá, ale sami budeme vědět, že bílá křídla už nikdy mít nebudeme.

Používání rituálu pentagramu

1. ledna 2007 v 13:26 | Roxy |  Magie
Používání rituálu pentagramu

Tento jednoduchý, leč mocný očišťovací rituál se dá používat jako ochrana proti nečistému magnetismu druhých. Je to také způsob, jakým se můžete zbavit myšlenek, kterými jste posedlí a které vás znepokojují. Této své konkrétní myšlence nebo znepokojení dejte nějaký mentální obraz a podržte jej v duchu před sebou. Vyšlete ho ven ze své aury pomocí znamení pozdravu neofytů, a až bude od vás pryč, zabraňte mu v návratu znamením mlčení. Potom si tuto formu představte na východě a vykonejte MZRP. Dívejte se, jak se tato forma rozpouští vně vašeho kruhu planoucího pentagramu.
MZRP lze také použít jako koncentrační cvičení. V poloze vsedě nebo vleže, si představte, jak stojíte v rouchu a držíte dýku. Vložte svoje vědomí do této astrální formy a přejděte na východ. Vciťte se do pocitu, že jste tam, že se dotýkáte zdi, že otevíráte oči, že dupete na podlaze atd. Nechť vaše astrální forma provede rituál, obejde pokoj a mentálně vibruje určitá slova. Skončete na východě a snažte se astrálně uvidět nějaké výsledky, potom ustupte zpátky, postavte se za své fyzické tělo a nechejte své astrální tělo, aby se opět vstřebalo.
MZRP by se měl provádět denně nejméně šest měsíců. Měl by se vlastně provádět denně, a to bez ohledu na stupeň zasvěcence. Rukopisy Zlatého úsvitu zastávají názor, že by se invokační forma tohoto rituálu měla provádět ráno a zažehnávací forma večer. My však máme dojem, že neofyt se potřebuje soustředit výhradně na zažehnávací aspekt rituálu, protože bude mít spíše tendenci chytat se astrálu a v tomto raném stupni práce nevědomky přitahovat všemožné elementály. Pro neofyta je daleko důležitější vědět, jak zažehnávat než invokovat. Elementály nebo nějakou podobnou energii umí přivolat každý. Mnohem těžší však může být se jich zbavit.
připravil Gawin
překlad Anna Nováková
První díl Knihy Zasvěcení do praktické magie, stupeň Neopfyt, Chica Cicero a Sandry Cicero si můžete objednat na adrese Světa magie nebo zakoupit u všech dobrých knihkupců. Svazek I má 190 stran