Kartomanie

9. května 2006 v 15:45 | Roxy |  Tarot
Kartomantie je správný a odborný název pro vykládání budoucnosti pomocí karet, je to jedno z nejstarších umění na světě. Je však založeno i na zákonitostech logiky, a co do způsobu samotného provedení je to metoda velice rychlá, praktická, pohodlná a pro samotného zájemce o budoucnost časově nenáročná.
Výhoda výkladu budoucnosti z karet spočívá v možnosti okamžitě se dozvědět o osobách a událostech, které se odehrávají v určitém vztahu k osobě dotazujícího.
V tarotových kartách se dá obtížně odhalit celý lidský osud od narození do smrti, ale zato je možné přesně odhalit určitý někdy i dost dlouhý časový úsek, probrat konkrétní problém. Dozvědět se jak budou pokračovat vztahy s jinými lidmi a podobně.
Je mnoho způsobů vykládání karet a také mnoho vykládacích karet. Zmíním se třeba o nádherně namalovaných kartách od Ivy H"utnerové či o vykládacích kartách Madame Lenormand, což dáma, o které víme, že věštila samotnému Napoleonovi.
V Tarotu taháme karty, na kterých dostáváme obrazy a symboly, s nimiž pak pracujeme podobným způsobem jako s obrazy a symboly ze svých snů. Tarot je "magií okamžiku". Žije ze setkání s náhodou, ve které hraje okamžik jakožto časový moment velkou roli. Z podstaty věci vyplývá, že jde o osobní vnímání, o způsob pohledu a dotyk událostí týkající se každého z nás.

Při věštění byly a jsou významy jednotlivých karet víceméně pevně dány a tyto významy platily a platí pro každého muže a ženu bez ohledu na místo či čas. Ale tarotové karty obsahují obrazy. A ty nelze vyjádřit jedním či dvěma hesly, aniž by se něco podstatného neztratilo. Obrazy a symboly mají vždy též osobní a situační složku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gimel Gimel | E-mail | 11. listopadu 2006 v 3:45 | Reagovat

promin ale v tomhle článku si dovolím ti oponovat, věštění budoucnosti z karet a obvzvláště tarotových je jednodůchý a rychlý zpusob jak dostat informace o budoucnosti ale pouze pro člověka který plně pochopil tyto karty (a krom velmi malého množství "vyvolených" to dá většině lídí neskutečně moc práce a úsilí) a naučil se vnich dokonale číst. A ještě nesouhlasím s tím že tarotové karty jen s těží odkrívají lidský osud, minimálně pro výklad minulosti jsou jedním z nejlepších prostředků ! jsou taky skvělím prostředkem jak zjisti charakterové vlastnosti lidí...

2 šarlatanka šarlatanka | Web | 21. září 2007 v 17:03 | Reagovat

Máš užasnyyy blogggg.....tyyyyyyyyyjoooo ja miluju magii a take ruzne veci a tvuj blog je prave podle mych predstav uzasny blog ......♥♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama