Zhotovení run

11. dubna 2006 v 9:40 | Roxy |  Runy

Zhotovení run a péče o ně

Více se s runami sblížíte, když si je zhotovíte sami. Vyžaduje to čas a energii, ale navážete tak s runami důvěrnější vztah. Runy se zpravidla zhotovují ze dřeva nebo z kamene, lze však použít i jiné materiály, třeba krystaly, skleněné kapky nebo jíl.
Dřevo
Nejoblíbenější druhy dřeva na zhotovení run jsou jasan - strom života, tis - runa Eoh, a bříza - runa Beorc, a to proto, že mají přímý vztah k runám. Ke zhotovení magických pomůcek lez ovšem použít i jiná dřeva. Uvádíme je i s jejich hlavní symbolikou.
Jeřáb - ochraňuje
Vrba - má silnou vazbu na Měsíc
Dub - symbolizuje sílu
Líska - mužský symbol spirituální autority
Jabloň - spojená s láskou
Hloh - ochranný bratr trnky.
Kameny
Kameny najdete kdekoli. Ty nejvhodnější se však nacházejí na plážích nebo v řečištích, neboť jsou ohlazeny vodou. Seveřané a Keltové věřili, že každý kámen má ducha. Má-li ten duch pro vás dobře pracovat, musíte mu projet úctu. A proto na každém místě, kde odeberete něco z přírody, zanechte malý obětní dar. Tradičním darem je mořská sůl, neboť prý vznikla spojením čtyř základních živlů - země, vzduchu, ohně a vody. může to však být tabák, který je posvátný pro indiány, zrní jež je posvátné v celém Starém světě nebo barevná stužka.
Zhotovování run ze dřeva
Na runy je třeba uříznout větev živého stromu. Může to být strom, který má pro vás zvláštní význam, např. z lesa nebo zahrady, k nimž vás vážou nějaké vzpomínky.
Než větev uříznete, požádejte strom o svolení a na oplátku k němu položte menší obětní dar. Vyberte si co nejrovnější větev, silnou 2 až 5 cm a dlouhou asi 30 cm.
Dovolte se stromu. Přiložte dlaně na kmen a proneste krátkou modlitbu.
Než větev odříznete, vzdejte strom úctu - rozhoďte u kmene mořskou sůl.
Větev opatrně nařežte na 24 plátků o šíle 4 až 10 milimetrů.
Vypalovací jehlou nebo pájkou vypalte runový znak.
Do runových kamenů vetřete trochu včelího vosku. Teď můžete runy očistit.
Očišťování run
Když máte runové kameny hotové, musíte je duchovně očistit. Jsou různé způsoby očišťování. Můžete je přes noc vystavit svitu Měsíce v úplňku nebo je nakuřovat bylinami. Úplně nejjednodušší je však použít vodu studánky, potůčku nebo řeky. Voda z vodovodu se k očišťování nehodí, protože je chemicky upravovaná.
Když pracujete s runami a zvláště když často vykládáte druhým, musíte je pravidelně čistit. Možná bude vhodné je i jednou ročně dobíjet. Časem, až se s runami více seznámíte, vám samy dají vědět, že potřebují očistit; nesednou vám tak dobře do ruky. Pokud byly jakkoli dlouho někde uzavřeny, musíte je dobít sluneční a měsíční energií. Prostě je necháte dvacet čtyři hodin pod širým nebem.
Péče o runy
Když o runy náležitě pečujete a chováte se k nim s úctou, jakou si zaslouží, stanou se mocnými spojenci a pomocníky. Když runy očistíte a posílíte, nasáknou vaší osobní energií a nikdy byste je neměli nikomu půjčovat. To neznamená, že by se jich nesměl dotknout nikdo jiný než vy, naopak, někdy se jich dotknout musí, když mu vykládáte nebo potřebujete, aby se na ně soustředil. Ale nikdo nesmí s vašimi runami pracovat samostatně.
Na runy potřebujete váček, který si ušijete z přírodní, nebělené tkaniny. Rovněž budete potřebovat kus přírodně barvené tkaniny jako šátek, na který budete runy vždy pokládat.
Posilování run
Očištěné runy je třeba posílit. To lze učinit několika způsoby. Někdo je vystavuje polednímu letnímu slunci, jiný je zase na devět dnů uloží do země.
Citace z knihy: Předpovídání budoucnosti
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 july july | Web | 11. dubna 2006 v 15:02 | Reagovat

to je futharština!Tu znám, s holkama jsme ji používaly jako tajnou abecedu.

2 AllCarsZones AllCarsZones | E-mail | 8. února 2007 v 10:12 | Reagovat

Hi

<a href=" http://www.bittyurl.com/?009d7c ">car insurance</a><br>

<a href=" http://car-insurance-65419sf5.kozlyonok.info/ ">car insurance</a><br>

<a href=" http://car-insurance-quote-65419sf5.zherebyonok.info/ ">car insurance quote</a><br>

<a href=" http://car-insurance-online-65419sf5.svinya.info/ ">car insurance online</a><br>

<a href=" http://car-insurance-online-quote-65419sf5.cyplenok.info/ ">car insurance online quote</a><br>

<a href=" http://car-cheap-insurance-65419sf5.kozlyonok.info/ ">car cheap insurance</a><br>

Thanks

3 rentalCarss rentalCarss | E-mail | 9. února 2007 v 22:18 | Reagovat

Hi

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/index.html "> car rental </a><br>

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/car-donatation.html "> car donatation </a><br>

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/enterprise-car-rental.html "> enterprise car rental </a><br>

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/national-car-rental-discount-coupon.html "> national car rental discount coupon </a><br>

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/budget-car-rental-ireland.html "> budget car rental ireland </a><br>

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/rental-car-in-new-zealand.html "> rental car in new zealand </a><br>

<a href = "http://123top10cars.50megs.com/bad-credit-car-loan.html "> bad credit car loan </a><br>

Thanks

4 top842 top842 | E-mail | Web | 11. února 2007 v 16:11 | Reagovat

http://moluytyy.150m.com/fernando-lyric-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/fernando-lyric-ortega.html">Fernando lyric ortega</a> http://moluytyy.150m.com/font-ornate.html <a href="http://moluytyy.150m.com/font-ornate.html">Font ornate</a> http://moluytyy.150m.com/frame-mirror-ornate.html <a href="http://moluytyy.150m.com/frame-mirror-ornate.html">Frame mirror ornate</a> http://moluytyy.150m.com/genie-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/genie-ortega.html">Genie ortega</a> http://moluytyy.150m.com/gilbert-home-loan-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/gilbert-home-loan-ortega.html">Gilbert home loan ortega</a> http://moluytyy.150m.com/gilbert-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/gilbert-ortega.html">Gilbert ortega</a> http://moluytyy.150m.com/gio-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/gio-ortega.html">Gio ortega</a> http://moluytyy.150m.com/hardwood-ornate.html <a href="http://moluytyy.150m.com/hardwood-ornate.html">Hardwood ornate</a> http://moluytyy.150m.com/highway-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/highway-ortega.html">Highway ortega</a> http://moluytyy.150m.com/index.html <a href="http://moluytyy.150m.com/index.html">Index</a> http://moluytyy.150m.com/jeanie-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/jeanie-ortega.html">Jeanie ortega</a> http://moluytyy.150m.com/jeany-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/jeany-ortega.html">Jeany ortega</a> http://moluytyy.150m.com/jesse-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/jesse-ortega.html">Jesse ortega</a> http://moluytyy.150m.com/jessica-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/jessica-ortega.html">Jessica ortega</a> http://moluytyy.150m.com/joanna-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/joanna-ortega.html">Joanna ortega</a> http://moluytyy.150m.com/kenny-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/kenny-ortega.html">Kenny ortega</a> http://moluytyy.150m.com/matt-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/matt-ortega.html">Matt ortega</a> http://moluytyy.150m.com/melissa-ortega.html <a href="http://moluytyy.150m.com/melissa-ortega.html">Melissa ortega</a> http://moluytyy.150m.com/ornate-plaque-wall.html <a href="http://moluytyy.150m.com/ornate-plaque-wall.html">Ornate plaque wall</a> http://moluytyy.150m.com/ornate-turtle.html <a href="http://moluytyy.150m.com/ornate-turtle.html">Ornate turtle</a>

5 aDogsss aDogsss | E-mail | 13. února 2007 v 8:22 | Reagovat

Cool site

<a href= " http://n1nl9zz2.tripod.com/dog-urinating "> dog urinating </a><br>

<a href= " http://hometown.aol.com/axb5rjar/dog-collar "> dog collar </a><br>

<a href= " http://hometown.aol.com/axb5rjar/dog-boarding "> dog boarding </a><br>

<a href= " http://n1nl9zz2.tripod.com/dog-the-bounty-hunter "> dog the bounty hunter </a><br>

<a href= " http://hometown.aol.com/u4lzmyu6/dog-supply "> dog supply </a><br>

6 Agraiel Agraiel | E-mail | 11. března 2007 v 9:39 | Reagovat

Rád bych se zeptal když otec stříhal stromky jestli můžu použít taky tohle dřevo?

7 radek radek | 17. června 2007 v 14:53 | Reagovat

a jak se vyrábý kamené runy

8 elfa elfa | E-mail | 24. června 2007 v 16:58 | Reagovat

chtěla bych se zeptat jestli můžu udělat runy i z modelovací hmoty....dik za odpověd :-) papa

9 IVA IVA | E-mail | 14. března 2010 v 13:44 | Reagovat

Ahoj! Máš velice pěkný web! Chtěla jsem se zeptat-když cituješ z knihy.......ráda bych si ji přečetla, ale ty jsi zde neuvedla autora-mohla by jsi ho napsat do komentářů-DÍKY ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama