Lexikon magických pojmů

19. dubna 2006 v 8:24 | Roxy |  Magie
Akáša:
Bývá někdy nazývána pátým živlem. Je to všudy přítomná síla prostupující celý vesmír, energie, ze které vznikly živly.
Amulet:
Je magický předmět, který Tě před něčím chrání (smůlou, kletbami, černou magií apod.).
Astrál:
Klíčový pojem okultismu, vyjadřuje v pozemském světě termín, který označuje skrytou dimenzi světa. V astrálu se preformuje, uchovává, ale taky odráží všechno psychofyzické dění pozemského světa.
Astrální kronika života:
Život lidí a jejich přání (psychofyzických forem) se promítá do astrálu a tvoří zde pověstnou "astrální kroniku života," z níž nadané osoby umí číst minulost, přítomnost i budoucnost.
Astrální projekce:
Oddělení vědomí od hmotného těla a jeho libovolné přemísťování.
Athame:
Magický nůž - v mnoha případech zastupuje kouzelnou hůlku, při svěcení se na něj nožem Burinem ryje symbol nebo znak majitel - toho, kdo bude Athame využívat pro magické účely a rituály.
Boleen:
Srp na bylinky, nepoužívá se na nic jiného!
Burin:
Rytecký nůž - rydlo, které se používá k vyznačení nápisů, symbolů, okultního znaku na magické předměty (svíce, magické nástroje apod.)
Caduceus:
Též Merkurova nebo Hermova hůl. Symbol, který tvoří dva hadi obtáčející hůl směrem vzhůru. Znamená jednotu protikladů a plodnost. Tvořivost vyplývá z rozporů a vede k jednotě (rovnováze).
Čarodějnice:
Ta, která praktikuje magii (obvykle přírodní), tedy čarování. Může být dobrá nebo zlá. Někdy se dobrým říká čarodějka (praktikuje "bílou" magii) a zlým čarodějnice (praktikuje "černou" magii). Toto rozlišení, ale není opodstatněné, znám hodně dobrých čarodějnic. . . Analogicky to platí i pro čaroděje.
Čarování:
Rituální praktiky čarodějnic. Jedná se o magii a to především o tu, která využívá osobní energii ve spojení s energií země. Viz také Kouzlo.
Démon:
Slovo pochází původně z řečtiny a znamená osud. Démoni jsou bytosti nadané určitými schopnosti. Ztotožnění se s "zlými silami" došlo později až v katolické teologii. Ve středověku vnikla celá nauka - démonologie. Byli to různí nejen padlí andělé, ďáblovi pomocníci, ale i démoni živlů, duše zemřelých lidí, strážní andělé (opravdu sem patří).
Divinace:
Magické umění spočívající v odhalování neznáma prostřednictvím interpretace zdánlivě nahodilých úkazů a symbolů. Používají se k tomu například mraky, plameny, Tarotové karty apod.
Druid:
Slovo je odvozeno z keltštiny a znamená "velmi učený". Druidové byli keltští kněží, přestavitelé velmi starého a vysoce esoterního náboženského kultu. Druidové uctívali mužské a ženské náboženství (Velkého Otce a Velkou Matku). Posvátnými rostlinami druidů jsou dub a jmelí.
Egregor:
Je astrální reprezentace kolektivní mysli a funguje jako více či méně silná astrální bytost... Je odrazem toho, co je společné lidským myslím, vyjadřuje zvláštní astrální útvar, který je vytvářený skupinovými představami, ideami, pocity. Jako bytost se egregor udržuje tím, že je nasycován vírou, imaginací, činy, které mají vztah k obsahu, především je sycen mocnými kulty či rituály.
Elementál:
Vývojově nižší druh astrálních bytostí, takzvané larvy. Paracelsus prohlásil, že je plodí především prolitá krev a semeno, ale mohou to být i indukované útvary individuálními hnutími lidské mysli (energetický program černého mága, čili černokněžníka).
Elementár:
Duchové, přírodní duchové, duchové živlů. Jsou to bytosti tvořené jedním živlem. Máme 4 skupiny:
Gnómové, skřítkové - duchové země.
Salamandři - duchové ohně.
Sylfové (lesní duchové), Elfové, víly - duchové vzduchu.
Undiny, nymfy, rusalky - duchové vody.
Filipojakubská noc:
Jinak také zvaná Valpuržina noc, která trvá z 30. dubna na 1. května známá jako noc čarodějnic. O této noci se shromažďují čarodějnice a čarodějové na sabatu. Noc je mimořádně příznivá pro navazování kontaktů s démonickými silami. O půlnoci rozkvétá v hlubokých lesích "zlaté kapradí", které mimo jiné propůjčuje schopnost jasnozření a také otevírá cestu k pokladu.
Grimoár:
Název pro čarodějnou knihu, resp. magickou knihu, která podává návody k magické praxi. Jsou zde návody od předpisů ke zhotovování magických přípravků pro léčení až po předpisy pro vyvolávání duchů.
Grounding:
Spojení se zemí. Proces dočasného vypnutí "jasnozřivosti" a přeorientování vědomí na hmotný svět.
Hierofant:
Označení osoby s nejvyšším stupněm zasvěcení, obvykle velekněze příslušeného kultu. Termín je z řečtiny a znamená někoho, " kdo osvětluje posvátné věci".
I - Ting:
Kniha proměn, jedno z nejvýznamnějších děl čínského esoterismu. Je to kniha, která se používá k věštění. Kniha obsahuje 64 hexagramů, které činí věštbu. Hexagram (6 čar vodorovně nad sebou) se skládá ze 2 trigramů. Trigram získáme pomocí házení 3 mincí nebo pomocí byliny řebříčku.
Kletba:
Vědomé nasměrování negativní energie (přání) na nějakou osobu, místo nebo věc. Forma magického útoku.
Kouzlo:
Magický rituál zahrnující mluvená slova a vizualizaci. Viz také zaříkání.
Lektvar:
Kouzelný nápoj připravený obvykle z bylinek, vody a zaříkání nebo zaklínadla.
Magie:
Přesun přírodních energií (jako např. osobní energie) za účelem dosažení nějaké změny. Magie je praxí, při které tuto energii probudíme a akumulujeme. Prostřednictvím slov a vizualizace jí dáme cíl a poté uvolníme, aby splnila to, co potřebujeme.
Ma Kheru:
Bylo pojímáno jako nesmírně uznávaný stav bytí ve starém Egyptě. Překlad slova je Slovo Pravdy. Principem je, že každé vyřčené slovo se stane skutečností, pravdou. Nejznámější příklad Ma Kheru je v Bibli; Bůh řekl: " Budiž světlo" a bylo... slovo se stalo pravdou.
Očarování:
viz Uhranutí
Pentagram:
Pěticípá hvězda tvořená tak, aby jeden z hrotů směřoval směrem vzhůru (rozpažený a rozkročený člověk). V magii se používá k ochraně už přinejmenším 2000 let. Pentagram je amulet. Někdy je považován za symbol satanismu. Satanisti ho obracejí špičkou dolů a mění ho tím na talisman ( hlava kozla).
Pentakl:
pomůcka magie sestávajcí se z kotouče, na němž je znázorněna pěticípá hvězda (pentagram).
Rituál:
Obřad, určitá forma pohybu, manipulace s předměty nebo vnitřních pochodů s cílem dosáhnout určitých konkrétních výsledků.
Talisman:
Je magický předmět, který Ti něco přináší (štěstí, peníze apod.).
Uhranutí:
Základní akt černé magie. Je buď projekcí lásky nebo častěji nenávisti. Očarování (uhranutí) je způsob, jakým se magicky realizuje vztah lásky nebo nenávisti, protože nemohl být realizován přirozenou cestou. Je to forma nižší kletby.
Vizualizace:
Proces vytváření vnitřních obrazů a představ. Vizualizace se využívá k nasměrování osobní energie a jiných forem energie k různým účelům.
Wicca:
Současné polyteistické (uznává více bohů než jednoho, lépe řečeno Boha a Bohyni) se spirituálními kořeny v nejranějších projevech úcty k přírodě jakožto materializaci božského principu.
Zaklínadlo:
Magický rituál sloužící k přivolání, poutání, odesílání, případně zahánění astrálních bytostí a živlů.
1. zaklínáním světem elementárním (živly, věcmi, bylinami, zvířaty)
2. zaklínáním světem duchovním a božským (svátostmi, božími jmény, démony)
Zaříkání:
V podstatě je to kouzlo. Slova pronášená při výrobě magického předmětu, lektvaru, léčení nemocí apod. V tomto případě nedochází k dovolávání se jiných bytostí nebo živlů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Skryli Skryli | E-mail | 7. května 2006 v 14:19 | Reagovat

Jo, tak to musím uznat, že od tebe sem se dozvěděl mnoho věcí, takže mockrát děkuju.Jinak si dobrá, že sis nashromáždila tolik věcí týkajících se čarodějnictví.Jsem 14.letý kluk práhnoucí po informaci.Jestli si slyšela o Potterovi(což je jisté), v šesté knize je tam něco o Viteálu, většina to nazává horcrux, jakožto prý o předmětu, do kterého je vložena část duše.Prosím, napiš jestli je to pravda, co spisovatelka napsala, jestli se tento pojem užívá v nějaké magii.Podíval bych se někde sám, ale ty seš dobrá, takže to zjistíš líp.Ahoj

2 Exnito Exnito | 11. srpna 2006 v 14:33 | Reagovat

hele ty pico ty tvi pizdovinky o astralu patrej do bili magie az budes umet vivolat setana pak teprve pis ze sou to stranky na cernou magii

3 Moravák Moravák | 16. srpna 2006 v 23:16 | Reagovat

kletba není jen magický útok!!může to byt i prospěšný!!třeba při zbavení nějakého zlozvku třeba jako je kouření, na to taky použijete nicíčí magii a nebude to žádný útok nebo černá magie!!

4 Moravák Moravák | 17. srpna 2006 v 16:29 | Reagovat

av lektvaru může být spousta věcí a  ne enom bylinky!!

5 Werda Werda | 2. října 2006 v 21:39 | Reagovat

Ahojda sem tu nova , abych vam rekla pravdu cerna a bila magie ci carodejnictvi je mi souzeno !!! At mi to chcete verik jo nebo ne ,ale narodila jsem se 30.04. a to znamena na ČARODĚJNICE !!!!!!!!!

kazdy si ze me dela blazny ,ale ja nadprirozenym silam jako je bila a cerna magie ci carodejnictvi verim !!!!

Potrebeji pomoct s kledbami !!!!!

6 DjTicho666 DjTicho666 | 9. října 2006 v 20:49 | Reagovat

Nicku si nevšímejte,ale já vládnu silám o kterým víte prd.Prostě prd!!!

Ale pokud ji chcete musíte být trochu jiní!Vedu pesimistický život už od začátku,a jsem SATANISTA.Ale ono to není jen tak vyvolat satana a říct mu:"chci magickou moc".To už musíte mít vztah k takové víře!Ale něco mi po tom získání moci přibylo, malý vypálený pentagram na pravém rameni!Divné je že to ani nebolelo.Ale to není to hlavní,přejdu k věci.Můžu sesílat kletby které člověka i zabijou.A to do určeně doby.Můžu seslat kletbu která z vás udělá blázna.Ale to hlavní můžu seslat kletbu,která vám totálně změní pohled na život!!!Prostě vám udělá ze života PEKLO!

7 DjTicho666 DjTicho666 | E-mail | 9. října 2006 v 20:52 | Reagovat

http://www.djrd.estranky.cz

tam se o mě dozvíte víc

8 amaeli amaeli | Web | 1. prosince 2006 v 17:30 | Reagovat

hmm...co k tomu dodat..asi to že magicke članky na internernetu mají pravdu asi tak 1 ze 100..takže skoušejte a skoušejte..

9 DjReddragon DjReddragon | 6. prosince 2006 v 21:38 | Reagovat

Puniceus Orgis-moje čarodějnické jméno.Proto jsem podepsaný DjReddragon.Puniceus Orgis je Rudý drak v latině.Ale tím co jsem vám tu napsal jsem vás nechtěl vyděsit¨!

10 pipin pipin | 28. února 2007 v 12:55 | Reagovat

VY TADY VLÁDNETE AKORÁT LEDA DROGÁM A OMAMNÝM LÁTKÁM

NEMÁTE PONĚTÍ CO DĚLÁTE MĚLI BY JSTE SI UVĚDOMIT ŽE SI HRAJE S OHNĚM.JÁ SE ZABÝVÁM MAGIÍ A NEEXISTUJE BÍLÁ NEBO ČERNÁ JE JEN JEDNA TAK SE KLIDNĚTE

11 Anděl Anděl | 12. září 2007 v 22:51 | Reagovat

Ahoj lidi.Jsem celkem zarežená lehkomyslností vás- např. Skryli,protože co tady tak čtu,tak sem chodí hlavně děti.Tím vás nechci urazit,ale myslím si,že člověk v tak mladém věku na tyto věci nemůže mít pořádný názor.Respektuji zvědavost,ale všeho s mírou. Toto jsou věci,pro které člověk musí být rozhodnutý a ne je provádět,že je chce jen zkusit,protože jednou toho bude litovat.Věřím,že je pár vyvolených-ale ti na rozdíl od vás o tom vícee přemýšlejí,protože víme,že je to cesta do pekel....Nechci moralizovat,ale nezahrávejte si.Buďte opatrní

12 Antalas Antalas | 13. září 2007 v 21:06 | Reagovat

pipin drogy si nech.Těm vládne jen tvoje nechápavá a nevidomá prdel!

13 petra a bara petra a bara | E-mail | 24. ledna 2008 v 16:18 | Reagovat

jdkshflkjasdghjhdjfhdjfhjdhrjdhfjdhfdjhfjdhfjdhfj

14 Hledač Hledač | 30. ledna 2008 v 22:20 | Reagovat

anděl - hezká přezdívka

takže mi chceš tvrdit, že se dostanu do pekla? To jsou tedy hezké obzory do BUDOUCNOSTI. Třeba se mi to povede, i když čísla vidět je težší než cokoli co zkouším.

15 PIPER PIPER | 13. února 2008 v 18:23 | Reagovat

VŠICHNI JSTE TADY MAGORI ANI TY VASE KOMENTARTE SE NEDAJ CIST ACH JO!!§

16 jnjqkq jnjqkq | E-mail | Web | 6. června 2009 v 23:10 | Reagovat

kOdzDd  <a href="http://gjscxlamqrth.com/">gjscxlamqrth</a>, [url=http://kpspahqsojxb.com/]kpspahqsojxb[/url], [link=http://aqyquavajjoc.com/]aqyquavajjoc[/link], http://umgpgpxzcxua.com/

17 nqejcgta nqejcgta | E-mail | Web | 16. června 2009 v 13:22 | Reagovat

ciyPGx  <a href="http://ptrliypqqksx.com/">ptrliypqqksx</a>, [url=http://ldxnohzggwsz.com/]ldxnohzggwsz[/url], [link=http://dyhflqfesvfs.com/]dyhflqfesvfs[/link], http://njvsjytbhfbc.com/

18 jája jája | E-mail | Web | 8. ledna 2012 v 16:10 | Reagovat

funguje to?

19 DorogiKRDO DorogiKRDO | E-mail | 24. srpna 2017 v 11:44 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Новокубанск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7 861 241 2345
___________________________
благоустройство саранска
благоустройство дворовых территорий проект
ооо благоустройство 1 смоленск
сро на благоустройство территорий
благоустройство уссурийска

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama