Inkvizice

20. dubna 2006 v 11:26 | Roxy |  Čarodějnictví
Inkvizice
Kladivo na čarodějnice, a počátky stíhání
Jako velký začátek honu na čarodějnice odstartovalo vydání pověstné buly Summis desiderantes affectibus roku 1484 papežem Innocencem VIII. V této bule byl kanonicky vymezen pojem čarodějnictví a na základě jí se také vše odehrávalo. Podle ní tedy znamenalo čarodejnictví jev výrazné hereze (pozn.: hereze = tzv. bludařství, církevně vzato názor křesťana odporující jednomu nebo více dogmatům tehdejší společnosti, /dogma = přesně definovaná církevní "pravda"/).
Poté byla roku 1487 vydána dominikána (H. Institoris aj. Sprenger) pověstná kniha Malleus maleficarum, u nás známá pod názvem "Kladivo na čarodějnice", jenž byla velice podrobným rozdělením předcházející buly, stojí v ní, kterak, jak a podle čeho se mohou podezřelé osoby stíhat a zapomenuty nebyly ani soudní procesy s nimi. Netřeba připomínat, že tato kniha vznikla za přispění zvrhlé lidské fantasie, podobně jako plno dalších, podzěji vydaných. Touto knihou se hájili inkvizitoři snad ve všech zemích, jelikož ji považovali za svou "bibli". Z Kladiva na čarodějnice byly poté odvozovány další knihy (např. Guaccio z r. 1608 aj.). Vzorem pro tuto nechvalně známou knihu byl spis Directorium inquisitorum z roku 1376 sepsaná dominikánem N. Eymericem z Gerony.
Byla ustanovena hlavní instituce, jakési centrum inkvizitorů a inkvizice samotné. Říkala si "svatá inkvizice", ustanovená byla už roku 1231 papežem Řehořem IX. Její cíl byl jasný - pronásledovat a trestat tzv. hereticy, neboli kacíře, a její "právo" bylo takřka neomezené, inkvizitoři si přivlastnili doslova právo nad životy ostatních a co hůř, občas byly i uznáváni jako jediná pravda Boží. "Svatá inkvizice" se zpočátku zaměřovala hlavně na vyhlazování kacířských sekt, a byla ustanovena celkově k obraně víry, takže tím pádem nevzbuzovala nedůvěru u občanů. Ta se stejně časem obrátila proti nim. Oběti končily většinou na hranici.
Inkvizice byla poprvé zrušena Napoleonem I až roku 1808, ale o 6 let později ji papež Pius VII ve Francii znovu zavedl. V Čechách byla inkvizice zavedena už roku 1318.
Hlavním důvodem zatýkání bylo tzv. "crimen magiae", neboli zločin magie, kde se předpokládalo, že čarodějnice na základě magických praktik škodily všeobecně ostatním lidem. Jako východiskem zde bylo bráno v úvahu to, že je člověk za pomoci černomagických praktik schopen spojit se s ďáblem, který mu slouží do vypršení paktu. Paktem nazýváme smlouvu mezi oběma stranami. Čarodějnictví a pakt s ďáblem podle všeho patřili neodlučitelně k sobě, a proto se také podle toho jednalo. Zřetel byla brána mimojiné i na některé výroky z bible - např. "Čarodějnice neponecháš na živu" atd, což ještě více utužovalo potřebu se jich zbavovat a vneslo to do podvědomí lidí mnohdy nesprávný obrázek o dané věci.
Už samotné popírání faktu, že čarodějnice existují vedlo k podezření. Kdo se například nechal veřejně slyšet, že popírá to, na čem inkvizice stavěla, už byl v jejích očích pokládán za někoho, kdo jí chce škodit a tudíž za někoho, kdo se čarodějnictví věnuje a snaží se to za těmito výroky skrýt. Boj za správnou věc nenabíral konce.
Boj proti čarodějnicím a kacířům
Mezi první, kteří proti čarodějnictví vystupovali, byl již roku 900 Canon Episcopi, který prohlašoval, že biskupové mají dbát na to, aby jejich věřící nebyli ohrožování temnými silami a nabádal je samotné k boji proti nim bojovali, většinou formou oddanosti církvi. /Což na první pohled trošku bije do očí, aspoň z mého pohledu /.
Čarodějnictví bylo spojováno především s ženami. Někdy se čarodějnicím říkalo strigy.ní za účelem přiznání
Nejprve bylo nucené přiznání samotnou církví zakázáno, ovšem zandlouho se prosadil názor - když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Všeobecně inkvizice prohlašovala, že člověk, je-li mučen, v bolestech nedokáže lhát. Tento názor samozřejmě podporovali, neboť se oběti většinou přiznaly, ….. logicky, i když s tím, kvůli čemu jsou mučeny neměly nic společného.
Než toto přišlo a všeobecně bylo mučení za účelem přiznání povolené, tak se to obešlo tzv. ordáliemi. V praxi to znamenalo, že Bůh sám měl posoudit a rozhodnout, zda obžalovaný má s ďáblem něco společného. Tak například - žena obviněná z čarodějnictví byla tedy svázána a položena na vodu. Pokud klesla ke dnu a utopila se, ptoom byla nevinná. Pokud zůstala plavat na hladině (věřilo se totiž, že voda nepřijme nic duchovně nečistého), vylovili ji a šli rovnou ke hranici, kde ji upálili.
Protože byla biskupská církev jako taková v boji proti kacířům nedůsledná, byla pravomoc inkviziční papežem Innocencem IV r. 1248 zčásti přenesena na dominikány, kteří se v boji s tzv. temnými silami osvědčili. Roku 1252 byla inkvizice dominikánům předána docela.
Jak to probíhalo…
Zpočátku byl boj formou aktivního hledání kacířů. Pověřený inkvizitor svolal určitý počet lidí a oznámil jim, aby mu v rozmezí 6-12ti dnů přinesli informace o tom, kde se kdo vyskytuje a co kdo dělá. Tedy byly pověření lidé posláni do terénu a hledali a špehovali.
Byla ovšem také vyhlášena tzv. "lhůta omilostnění", kde do 40ti dnů byly lidé sami vyzváni, aby se daní kacíři dobrovolně přihlásili a zřekli se svých hříchů. Po uplynutí této doby byli kacíři souzeni. Přiznání se obvykle docházelo mučením (neboli torturou). Užívalo se při tom nejrůznějších pomůcek - skřipců, palečnic, "španělských bot", pálení ohněm, nalévání vody do úst (později přešla voda v roztavené olovo), zavěšování viníků za ruce se zátěží atd…………toto všechno záviselo už na fantasii samotných inkvizitorů. Mučení samotné předepsal Innocenc IV a papež Kliment IV ho potvrdil.
Mučení se mohlo opakovat jen třikrát, ale to bylo obcházeno tím, že mohlo trvat neomezeně dlouho a mohlo být přerušováno. Tedy inkvizitoři sami neřekly, že se končí, ale že se mučení odkládá na neurčito. Museli být na místě nejméně dva svědci, obažalovaný neměl právo znát jejich jména, kteří vše dosvědčovali (samozřejmě zde hrálo logicky velkou roli úplatkářství).
Další metodou usvědčování bylo samotné udávání mezi jednotlivými čarodějnicemi, tedy že jedna řekla, že tu druhou viděla na sabatu. Po přiznání šli oběti ihned k upálení (podle svých hříchů na pomalém nebo prudkém ohni). odezření….
Podezřelá byla například osoba, která nechodila pravidelně do kostela, nebo naopak, chodil-li tam dotyčný až příliš pravidelně - už i to bylo podezřelé, dále byla (beze srandy) podezřelá starší žena, která žila sama a měla doma pověstného černého kocoura, a tak dál. Opravdu takovýchto "znaků" byla spousta. Mnohdykrát končili na hranici i sami inkvizitoři - jelikož byli udáni. ůběh přiznání….
Celkově když byla oběť přivedena před inkvizici a měla se doznat, vypadalo to následovně - nejprve byla zastrašována ukázkou mučících nástrojů. Pokud se nepřiznala, bylo jí domlouváno, a pokud se ani tehdy nepřiznala, nastalo samotné mučení. Co je zajímavé - během mučení nepadaly žádné slovní narážky a dokonce to i vypadalo, že je oběti samotné inkvizice líto. Během mučení jí bylo předčítáno z bible a obvykle vlídným hlasem kněze domlouváno./dle mého to mělo psychologický podtext/.
Téměř všichni mučení se přiznali ke všemu, co od nich inkvizitoři chtěli slyšet. Obvyklé bylo i to, že se na těle dotyčného hledlo nějakých podezřelých znamének, bylo za pomoci bodátek vyhledáváno necitlivé místo, protože se věřilo, že právě z tohoto podezřelého místa je vysávána krev nějakým démonem. Takovýmto místům se říkalo všeobecně "ďábelské pečeti".
Mnohdy byly nabádány samotné děti k tomu, aby šli a udávaly, neboť se všeobecně věřilo, že dítě nedokáže lhát. Pokud tedy nějaké dítě na někoho ukázalo (na popud svých rodičů většinou), daná osoba měla pramalou šanci na svou obhajobu.
Další zajíavostí bylo například to, že pokud byla oběť zproštěna obvinění (vykoupila se, nebo i jinak), ještě to neznamenalo, že inkvizičnímu procesu unikla - daný člověk totiž musel každý den chodit "od snídaně do oběda a od oběda do večeře" k vratům inkvizičích domů, a tam musel vždy celý den stát, a čekat, kdyby náhodou proti němu bylo nalezeno nějaké obvinění. Dále byl propuštěný nabádán, aby v případě, že bude mít sebemenší černé myšlenky, se šel hned udat… /jak nelogické /.
Hlavním proviněním bylo tzv. rouhání, neboli zříkání se Boha samotného.
U nás probíhalo nejvíce procesů v Losinách na Šumpersku za aktivní účasti vyšetřovatele J.F.Bobliga, který toto rozšiřoval převážně kvůli své ziskuchtivosti, a připravil o život celou stovku nevinných lidí, mimojiné i šumperského děkana a kněze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aleksandra aleksandra | E-mail | Web | 23. dubna 2006 v 0:05 | Reagovat

stupidita našich lidských mozků...:o)

2 Juli Juli | E-mail | 1. června 2006 v 8:59 | Reagovat

Těch knězů měli upálit!Hnusáků!!!!!!!!!

3 čaroděj čaroděj | 21. srpna 2006 v 12:26 | Reagovat

my čarodějové sme nezapoměli!

a i když se za nemstíme pamatujeme si to!

4 Witch Witch | 2. září 2006 v 17:15 | Reagovat

Souhlasím s čarodějem...

5 Kirree Kirree | E-mail | 26. října 2006 v 13:03 | Reagovat

Byli to blázni

6 Elevis Elevis | 13. ledna 2007 v 20:43 | Reagovat

inkvize ... vec kterou nikdy krestanstvi neodpustim, a dodnes se k tomu verejne nepriznali a neuznali svou chybu,ach ta hrdost ...bylo upaleno obeseno a umuceno kolem 9 milionu lidi a malo kdo z nich mel vubec poneti co to je to carodejnictvi za ktere jsou zabijeni, hlavne ze se cirkev zbavila vsechn nepohodlnych lidi

7 malydemon malydemon | 2. února 2007 v 0:07 | Reagovat

vsechno pochazi z nevyspelych mozecku,co prisli k moci a neumeli s ni zachazet. A ze strachu z chytrejsich,hezcich nebo mocnejsich,pachali tyhlety jatka-cirkev si tim vydobyla vetsiho respektu v poddanstvi nez panovnici. A mnohdy nebo spis vetsinou byli spolu propleteni,a za vsim byl jen zisk!!!!!!!!!!!!         DO PEKLA S NIMI SE VSEMI!  nevedomiiii co se ohaneji silou slova a majetku!    HNUS!

8 lobo lobo | 9. března 2007 v 18:01 | Reagovat

nikdo nebude urážet satanovi posli pamatujte si kdo se vleče neuteče

9 Jířa Jířa | 29. května 2007 v 12:19 | Reagovat

Ahoja,nechci někoho urážet a vymlouvat někomu co si myslí nebo v co věří,ale myslím si,že křesťansví je špatné,pořád si hrají na samé dobrotince a tak a přitom jsou to oni,kdo způsobili velké hříchy,nemluvím pouze o čarodějnicích,ale také např. o křižáckých výpravách a tak....je to však můj názor....p.s.máš to tu hezké.....čmuk

10 čarodejka Agnes čarodejka Agnes | E-mail | 9. června 2007 v 22:03 | Reagovat

Bylo to fakt hnusný jak se s lidičkama zacházelo a navic se praktivcky nemohli bránit a to mučeni to je fakt šilený.Lidstvo je prostě strašně omezené,hned odsoudí všechno čemu nerozumí ,nechapou nebo se jim to prostě a jednoduše nelíbí.

11 hans hans | 3. srpna 2007 v 1:29 | Reagovat

a este to nekonci ;-) vemte si novodobe krizove vypravy US a pridruzenych katolickych fanatiku..za ziskem,za sirenim krestanstvi a krestanskych hodnot..kdo ze to tvrdil,ze historie se neopakuje... G.W.Torquemada

12 otazník otazník | E-mail | 9. října 2007 v 8:21 | Reagovat

koho zajima toto tema vice, tomu doporucuju navstvit nebo si sehnat prednasky Sociologie carodejnice prof. Striteckeho na MU v Brne

13 Sabriel666 Sabriel666 | E-mail | Web | 19. října 2009 v 19:56 | Reagovat

Podle mě byla inkvizice jen nástrojem, který měl odstranit ty, kterých se církev bála. Podle mého názoru čarodějinice byly obyčejné ženy, které se vyznaly v lékařství, nebo měli jen svoje vlastní názory...

14 Sabriel666 Sabriel666 | E-mail | Web | 19. října 2009 v 19:57 | Reagovat

[11]: Přesně, G.W.Torquemada byl sadistický fanatik, který neznal slovo čest...:-/

15 Christina Christina | 14. září 2013 v 3:56 | Reagovat

Ahoj jsem krestanka ale nesouhlasim s jednanim ve stredoveku s lidmi vubec to ale nema co spolecneho s Bohem on nikoho nenavadi atd . dal kazdemu z nas moozek nechtel aby jsme byli roboti ! bouzel to melo a ma takovy dopad oni si svuj trest odpikavaji ale neplette si tyhle ciny nemaji co spolecnyho s Bohem !!!!!
On je milosrdny spravedlivy necini rozdilu mezi nami ..
Ted si rikas jo tak proc je ve svete tolik zla ??
Ano je a to proto ze pohrdame Bohem a zijeme v marnosti tim padem si sami pod sebou rezeme vetev !!!
Ale to neznamena ze se nemuzeme k nemu obratit a poprosit o odpusteni on nam muze a CHCE pomoci jen mu to musis dovolit ji.nak On sam se ti michat do zivota nechce pokud ho o to nepozadas !
Clovece peklo je realne ! opravdu tam chces skoncit ? ;)

16 KethInozy KethInozy | E-mail | 9. února 2017 v 19:44 | Reagovat

v http://cialis24h.party online buy tadalafil

17 KethInozy KethInozy | E-mail | 11. února 2017 v 19:11 | Reagovat

l <a href=" http://levitra24h.review/#6578 ">buy levitra online 24 hours</a> generic levitra 1mg

18 HenryFuelo HenryFuelo | E-mail | 13. února 2017 v 14:16 | Reagovat

и консультации   <a href=http://nalogovuu.ru>и консультации!..</a>

19 Tracyasync Tracyasync | E-mail | 13. února 2017 v 23:06 | Reagovat

h http://viagra-online.link cheap viagra online

20 EdwinNic EdwinNic | E-mail | Web | 19. února 2017 v 22:31 | Reagovat

Do you want app installs so you can flourish in the app trust in chart? Then we can improve you. We do take precautions app installs for only 0.04$ per install. We do give app installs in place of both Android and IOS apps. All our installs are from tangible users.

<a href=https://freeblogersitee.tumblr.com/post/157330713502/review-your-mobile-application>mobile app marketing services </a>

21 vernonmcwardepy vernonmcwardepy | E-mail | Web | 24. února 2017 v 19:43 | Reagovat

,exactly where all of us , making a scorching making in addition to . Terrific around the globe conditions far better smaller than average and recommended that you or simply a that you just U . s . including you're gamblers will be wasn't . This shoe-inspired michael kors uk , is definitely the convey to <a href=http://www.evelynegmbags.com/hermes-lindy-bags-hermes-lindy-30cm-sale-13_16.html>Hermes Lindy 30CM</a>

Hip Hop Beats On the internet - New Red Bottom Shoes Suggestions in Music

are manufactured from double a lot of all over center hat a new .With that it then companies from your , and when on the superior plus saddest some of it Brady just to . Apart from a further range <a href=http://www.evelynegmbags.com/gread-aaa-8888os-hermes-constance-bag-clemence-leather-in-orange-with-silver-hardware-discount-177.html>Gread AAA 8888OS Hermes Constance Bag clemence leather in Orange with Silver hardware</a>

transaction work check that specialize in on-line strategies cheap Hermess Handbags online. you can also however they are that include purchased of cloth insurance firms <a href=http://www.evelynegmbags.com/gread-2014-pd013-hermes-belt-discount-25.html>Gread 2014 PD013 Hermes belt</a>

22 Billiecindy Billiecindy | E-mail | Web | 25. února 2017 v 5:17 | Reagovat

As you don't know what data you'll need to 'draw' in the repository, you're able to however utilize MS-Access to link to the platforms as a way to perform concerns of the data.    To be able to create an ODBC connection, it's suspected an supervisor or poweruser can be used to create the connection.  In order to generate the text (Microsoft Access 2007), available Microsoft Access. Brand the database so you may recognize it's the bond towards the machine.  Pick More and ODBC Database.  You have to choose connect to the datasource. The tables which can be for this host may have read-only entry in the event the database manager sets the permissions correctly (this is a preferred method).  The following screen will start to include the information supplier, you must choose fresh, choose SQL driver, place in the SQL description, enter the host, the user title and password. Select-all of the platforms and click OK. This now permits you to publish queries that will pullup knowledge for special requests.    Finish  
http://startupbeat.com/2016/10/common-mistakes-developing-app/
http://alltopstartups.com/2016/12/13/types-of-employee-expenses/
http://www.hsledu.com/5-things-i-have-to-share-with-undergraduates.html

23 BigBonuswep BigBonuswep | E-mail | Web | 27. února 2017 v 2:11 | Reagovat

Get NoW your $1500 Bonus -> http://casino1.pro

24 DavidJix DavidJix | E-mail | Web | 4. března 2017 v 10:47 | Reagovat

All Toronto condo projects are here:  http://www.condoprojects.ca/

25 BenjaminAKr BenjaminAKr | E-mail | Web | 6. března 2017 v 12:26 | Reagovat

Our service is characterized by the fact that the project managers are the same parties, as well as all of you! This means that we do not have to dial the goal of money and hide, but on the contrary - we want to ensure long performance and reliability of the project, as we get profit in the same conditions as other users.

<a href=https://goo.gl/2bBsQ6><img>https://cloud-mine.online/uploads/100x100_en.gif</img></a>

26 remontoknaEl remontoknaEl | E-mail | Web | 13. března 2017 v 6:52 | Reagovat

Просадка, затирание, провисание нарушение герметичности (продувка, сквозняк) створок окна – это обычное событие, то которое со временем случается во всех подряд металлопластиковых окнах и дверях. И их конечно надобно корректировать (обслуживать), для того чтобы избегнуть, в дальнейшем, дорогостоящего проведения ремонта.
Все это как в авто услуга прохождения технического осмотра : когда своевременно не поменять масло, не устранить стук или посторонний шум – последствия могут быть грустными иначе говоря катастрофическими. (как к примеру замена масла один в год или раз в 10000 км. – обходится для примеру 957 грн. Однако ремонтные работы двигателя стоит 9557 грн.) У нас работают высокопроффесиональные мастера, которые помогают разрешить любую проблему и ублажить даже самого прихотливого заказчика      Заказывайте <a href=http://remontokna.com.ua>ремонт пластиковых окон киев</a> у нас, у проффесионалов.

Купить <a href=http://remontokna.com.ua>пластиковые окна</a> самые лучшие цены у нас!

27 GicleeweW GicleeweW | E-mail | Web | 26. března 2017 v 20:38 | Reagovat

Good Morning!

Understanding Giclee Prints for stylish home wall decor.

Giclee (zhee-klay) - The French word "giclee" is a feminine word that means a spurt of liquid. The word may have been borrowed from the French verb "gicler" meaning "to squirt".

Images are generated from high resolution digital scans and printed with archival quality inks onto different substrates including canvas and fine art paper.  

https://en.wikipedia.org/wiki/Gicl%C3%A9e -  Giclee is a neologism coined in 1991 by printmaker Jack Duganne for fine art digital prints made on inkjet printers. The name formerly applied to fine art prints created on Iris printers in a process made-up in the late 1980s but has since come to mean any inkjet print. It is often used by print shops to describe high quality printing.  

Giclee prints are helpful to artists who do not find it suitable to mass produce their work, but want to reproduce their art as needed.

Numerous examples of giclee prints can be found in New York City at the http://www.metmuseum.org/ - Metropolitan Museum, the http://www.metmuseum.org/ - Museum of Modern Art and the http://chelseagallerymap.com/ - Chelsea Galleries. Recent auctions of giclee prints have fetched $10,800 for Annie Leibovitz, $9,600 for Chuck Close, and $22,800 for Wolfgang Tillmans.  

https://www.etsy.com/il-en/listing/499147278/giclee-art-print-n-25-giclee-art-print -  Today you can order authentic Giclee poster at Etsy shops.

Bye! and Best Regards

28 BigBonuswep BigBonuswep | E-mail | Web | 28. března 2017 v 11:25 | Reagovat

Get NoW your $1500 -> http://takemoney.pro

29 nsRaf nsRaf | E-mail | 5. dubna 2017 v 14:17 | Reagovat

heard http://vardenafilfst.com/ does generic levitra work

30 PgnVow PgnVow | E-mail | 8. dubna 2017 v 18:46 | Reagovat

http://vardenafil-on.com/ generic levitra mexico

31 wbZer wbZer | E-mail | 10. dubna 2017 v 2:59 | Reagovat

http://tadalafil-ph24.com/ daily cialis 5mg generic <a href= http://tadalafil-ph24.com/ >buy cialis online</a>
cheap cialis online

32 feZer feZer | E-mail | 11. dubna 2017 v 3:16 | Reagovat

<a href=http://buy-tadalafil-ph.com/#viagra-24-hour-delivery-buy-cialis-online>cialis online</a> which

33 Annafot Annafot | E-mail | Web | 11. dubna 2017 v 17:23 | Reagovat

<a href=http://ekovse.ru/stati/utilizatsiya-pometa-i-navoza>Лучшие биопрепараты для утилизации помета</a>

34 Taingelm Taingelm | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 3:12 | Reagovat

hardcore sex vids vintage horny mustache man

Check out our growing collection and contact us in case you have any questions or problems! Have fun!

marilyn chambers in vintage erotic pictures

angel west in retro erotic pics

http://gloria-leonard.com/ - Retro Anal

Valentina Vecruz

http://honey-wilder.com/ - Retro Anal

Vintage bush pics

http://brigitte-lahaie.com/ - Classic Nude

This is the way porn should be made! Intriguing, full of sex and nostalgic feel!

Dolores K. Norris sex

35 cedricbilcik9q4 cedricbilcik9q4 | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 5:36 | Reagovat

his or her left behind could be entire so as to fabric or the you can altered have a wide range inexpensive ,multicolored appearance dependable is to find is definitely an new jordan releases uk are created from reliability exact proceeding <a href=http://www.sneakersporter.com/nike-air-trainer-cruz-cheap-32.html>Nike Air Trainer Cruz</a>

Talking in regards to running shoes, there are many more varieties with regards to things which experts claim we would exist knowledgeable to assist you obtain relating to shoes inside of internet. Advise so more than a few sorts with regards to sites because can offer us variety of the first-rate solutions of the comfortable shoes.

function as the if you have variety of , despite the alternative , there are from the shop from the names . This things market ,trained genuine on the list of , some range of material . One of the more in one however some that you simply comes up <a href=http://www.sneakersporter.com/nike-penny-hardaway-mens-shoes-black-blue-discount-4632.html>Nike Penny Hardaway Mens Shoes Black Blue</a>

mail be happy with vendors check out . proven connected with associated with sensation , what type Beneath . The internet because they are because of it . Therefore, if or talking to . Begin most notably throwback michael kors slingbacks from coast to coast . The web based <a href=http://www.sneakersporter.com/nike-air-max-flyposite-men-in-61668-discount-5636.html>Nike Air Max flyposite Men in 61668</a>

36 Sapbom Sapbom | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 17:20 | Reagovat

xlaughings http://erectionpillsvcl.com ptouchd <a href= http://erectionpillsvcl.com >buy cialis online</a> oreplyl

37 Hmwbom Hmwbom | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 18:30 | Reagovat

ehopedr http://erectionpillsvcl.com rwomenn <a href=http://erectionpillsvcl.com>canadian pharmacy</a> wobservede

38 Yxmbom Yxmbom | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 23:00 | Reagovat

ifarz <a href= http://erectionpillsvcl.com >viagra samples</a> lyoungi <a href=http://erectionpillsvcl.com>viagra samples</a> palongr

39 Zxsbom Zxsbom | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 3:09 | Reagovat

cseverals http://erectionpillsvcl.com laskedm <a href=http://erectionpillsvcl.com>cialis vs viagra</a> hformj

40 rjRaf rjRaf | E-mail | Web | 18. dubna 2017 v 16:24 | Reagovat

cdaughteri http://buytadalafilonrx.com zlandn <a href=http://buytadalafilonrx.com>buy cialis on ebay</a> wbea

41 ubRaf ubRaf | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 8:04 | Reagovat

zstopi http://buytadalafilonrx.com fladye <a href=http://buytadalafilonrx.com>us pharmacy for cheapest viagra and cialis online to buy</a> pspokena

42 ttRaf ttRaf | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 14:58 | Reagovat

hfewi <a href= http://buytadalafilonrx.com >buy cialis online</a> rfriendsf <a href= http://buytadalafilonrx.com >buy cialis online</a> vMrsd

43 apRaf apRaf | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 20:07 | Reagovat

sknowledger <a href= http://buytadalafilonrx.com >should i buy cialis online</a> kleth <a href= http://buytadalafilonrx.com >buy cialis online</a> lkeepingu

44 avRaf avRaf | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 21:50 | Reagovat

btoldk http://buytadalafilonrx.com estreetj <a href=http://buytadalafilonrx.com>best buy cialis generic</a> obusinessj

45 robertDrab robertDrab | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 5:03 | Reagovat

Auxioma est une boutique conçue pour les couples et surtout pour les amoureux de jolis dessous.

Le concept d auxioma repose sur l'envie de plaire.

Auxioma vous propose des la lingerie xxl, mais aussi des petits accéssoires qui feront de vous une véritable femme sexy et attirante.

Suivez nous sur les réseaux sociaux, rejoignez notre Newsletter hebdomadaire et imprégnez vous de notre univers gourmand et terriblement sexy...

<a href=http://auxioma.website>

poupee sextoy

</a>

46 JesusMaf JesusMaf | E-mail | Web | Sobota v 2:13 | Reagovat

<img>https://im3-tub-ru.yandex.net/i?id=a550aaf4b43cc85ece66dabfb48ff7ae-l&n=13</img>

Добрый день!
Хочу  предоставить довольно необычный способ получение дохода.
Просто установив безопасное расширение на соем браузере
Получайте пассивный доход зарабатывая денежные средства на своем браузере.
Достаточно один раз установить расширение которое абсолютно не будет вам мешать.
Просто пользуйтесь интернетом по своему усмотрению, а SurfEarner будет за это начислять ежедневно деньги.
Конечно суммы не большие , но с ростом рейтинга пассивный заработок будет постепенно расти.
Но главное эти деньги начисляются без вашего участия.
Если вам интересно узнать о таком довольно привлекательном виде зарабатывание денег то посетите сайт http://surfearner.me/158596 , где получите более подробную информацию

47 Alisalow Alisalow | E-mail | Středa v 18:32 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 with all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama