Inkvizice

20. dubna 2006 v 11:26 | Roxy |  Čarodějnictví
Inkvizice
Kladivo na čarodějnice, a počátky stíhání
Jako velký začátek honu na čarodějnice odstartovalo vydání pověstné buly Summis desiderantes affectibus roku 1484 papežem Innocencem VIII. V této bule byl kanonicky vymezen pojem čarodějnictví a na základě jí se také vše odehrávalo. Podle ní tedy znamenalo čarodejnictví jev výrazné hereze (pozn.: hereze = tzv. bludařství, církevně vzato názor křesťana odporující jednomu nebo více dogmatům tehdejší společnosti, /dogma = přesně definovaná církevní "pravda"/).
Poté byla roku 1487 vydána dominikána (H. Institoris aj. Sprenger) pověstná kniha Malleus maleficarum, u nás známá pod názvem "Kladivo na čarodějnice", jenž byla velice podrobným rozdělením předcházející buly, stojí v ní, kterak, jak a podle čeho se mohou podezřelé osoby stíhat a zapomenuty nebyly ani soudní procesy s nimi. Netřeba připomínat, že tato kniha vznikla za přispění zvrhlé lidské fantasie, podobně jako plno dalších, podzěji vydaných. Touto knihou se hájili inkvizitoři snad ve všech zemích, jelikož ji považovali za svou "bibli". Z Kladiva na čarodějnice byly poté odvozovány další knihy (např. Guaccio z r. 1608 aj.). Vzorem pro tuto nechvalně známou knihu byl spis Directorium inquisitorum z roku 1376 sepsaná dominikánem N. Eymericem z Gerony.
Byla ustanovena hlavní instituce, jakési centrum inkvizitorů a inkvizice samotné. Říkala si "svatá inkvizice", ustanovená byla už roku 1231 papežem Řehořem IX. Její cíl byl jasný - pronásledovat a trestat tzv. hereticy, neboli kacíře, a její "právo" bylo takřka neomezené, inkvizitoři si přivlastnili doslova právo nad životy ostatních a co hůř, občas byly i uznáváni jako jediná pravda Boží. "Svatá inkvizice" se zpočátku zaměřovala hlavně na vyhlazování kacířských sekt, a byla ustanovena celkově k obraně víry, takže tím pádem nevzbuzovala nedůvěru u občanů. Ta se stejně časem obrátila proti nim. Oběti končily většinou na hranici.
Inkvizice byla poprvé zrušena Napoleonem I až roku 1808, ale o 6 let později ji papež Pius VII ve Francii znovu zavedl. V Čechách byla inkvizice zavedena už roku 1318.
Hlavním důvodem zatýkání bylo tzv. "crimen magiae", neboli zločin magie, kde se předpokládalo, že čarodějnice na základě magických praktik škodily všeobecně ostatním lidem. Jako východiskem zde bylo bráno v úvahu to, že je člověk za pomoci černomagických praktik schopen spojit se s ďáblem, který mu slouží do vypršení paktu. Paktem nazýváme smlouvu mezi oběma stranami. Čarodějnictví a pakt s ďáblem podle všeho patřili neodlučitelně k sobě, a proto se také podle toho jednalo. Zřetel byla brána mimojiné i na některé výroky z bible - např. "Čarodějnice neponecháš na živu" atd, což ještě více utužovalo potřebu se jich zbavovat a vneslo to do podvědomí lidí mnohdy nesprávný obrázek o dané věci.
Už samotné popírání faktu, že čarodějnice existují vedlo k podezření. Kdo se například nechal veřejně slyšet, že popírá to, na čem inkvizice stavěla, už byl v jejích očích pokládán za někoho, kdo jí chce škodit a tudíž za někoho, kdo se čarodějnictví věnuje a snaží se to za těmito výroky skrýt. Boj za správnou věc nenabíral konce.
Boj proti čarodějnicím a kacířům
Mezi první, kteří proti čarodějnictví vystupovali, byl již roku 900 Canon Episcopi, který prohlašoval, že biskupové mají dbát na to, aby jejich věřící nebyli ohrožování temnými silami a nabádal je samotné k boji proti nim bojovali, většinou formou oddanosti církvi. /Což na první pohled trošku bije do očí, aspoň z mého pohledu /.
Čarodějnictví bylo spojováno především s ženami. Někdy se čarodějnicím říkalo strigy.ní za účelem přiznání
Nejprve bylo nucené přiznání samotnou církví zakázáno, ovšem zandlouho se prosadil názor - když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Všeobecně inkvizice prohlašovala, že člověk, je-li mučen, v bolestech nedokáže lhát. Tento názor samozřejmě podporovali, neboť se oběti většinou přiznaly, ….. logicky, i když s tím, kvůli čemu jsou mučeny neměly nic společného.
Než toto přišlo a všeobecně bylo mučení za účelem přiznání povolené, tak se to obešlo tzv. ordáliemi. V praxi to znamenalo, že Bůh sám měl posoudit a rozhodnout, zda obžalovaný má s ďáblem něco společného. Tak například - žena obviněná z čarodějnictví byla tedy svázána a položena na vodu. Pokud klesla ke dnu a utopila se, ptoom byla nevinná. Pokud zůstala plavat na hladině (věřilo se totiž, že voda nepřijme nic duchovně nečistého), vylovili ji a šli rovnou ke hranici, kde ji upálili.
Protože byla biskupská církev jako taková v boji proti kacířům nedůsledná, byla pravomoc inkviziční papežem Innocencem IV r. 1248 zčásti přenesena na dominikány, kteří se v boji s tzv. temnými silami osvědčili. Roku 1252 byla inkvizice dominikánům předána docela.
Jak to probíhalo…
Zpočátku byl boj formou aktivního hledání kacířů. Pověřený inkvizitor svolal určitý počet lidí a oznámil jim, aby mu v rozmezí 6-12ti dnů přinesli informace o tom, kde se kdo vyskytuje a co kdo dělá. Tedy byly pověření lidé posláni do terénu a hledali a špehovali.
Byla ovšem také vyhlášena tzv. "lhůta omilostnění", kde do 40ti dnů byly lidé sami vyzváni, aby se daní kacíři dobrovolně přihlásili a zřekli se svých hříchů. Po uplynutí této doby byli kacíři souzeni. Přiznání se obvykle docházelo mučením (neboli torturou). Užívalo se při tom nejrůznějších pomůcek - skřipců, palečnic, "španělských bot", pálení ohněm, nalévání vody do úst (později přešla voda v roztavené olovo), zavěšování viníků za ruce se zátěží atd…………toto všechno záviselo už na fantasii samotných inkvizitorů. Mučení samotné předepsal Innocenc IV a papež Kliment IV ho potvrdil.
Mučení se mohlo opakovat jen třikrát, ale to bylo obcházeno tím, že mohlo trvat neomezeně dlouho a mohlo být přerušováno. Tedy inkvizitoři sami neřekly, že se končí, ale že se mučení odkládá na neurčito. Museli být na místě nejméně dva svědci, obažalovaný neměl právo znát jejich jména, kteří vše dosvědčovali (samozřejmě zde hrálo logicky velkou roli úplatkářství).
Další metodou usvědčování bylo samotné udávání mezi jednotlivými čarodějnicemi, tedy že jedna řekla, že tu druhou viděla na sabatu. Po přiznání šli oběti ihned k upálení (podle svých hříchů na pomalém nebo prudkém ohni). odezření….
Podezřelá byla například osoba, která nechodila pravidelně do kostela, nebo naopak, chodil-li tam dotyčný až příliš pravidelně - už i to bylo podezřelé, dále byla (beze srandy) podezřelá starší žena, která žila sama a měla doma pověstného černého kocoura, a tak dál. Opravdu takovýchto "znaků" byla spousta. Mnohdykrát končili na hranici i sami inkvizitoři - jelikož byli udáni. ůběh přiznání….
Celkově když byla oběť přivedena před inkvizici a měla se doznat, vypadalo to následovně - nejprve byla zastrašována ukázkou mučících nástrojů. Pokud se nepřiznala, bylo jí domlouváno, a pokud se ani tehdy nepřiznala, nastalo samotné mučení. Co je zajímavé - během mučení nepadaly žádné slovní narážky a dokonce to i vypadalo, že je oběti samotné inkvizice líto. Během mučení jí bylo předčítáno z bible a obvykle vlídným hlasem kněze domlouváno./dle mého to mělo psychologický podtext/.
Téměř všichni mučení se přiznali ke všemu, co od nich inkvizitoři chtěli slyšet. Obvyklé bylo i to, že se na těle dotyčného hledlo nějakých podezřelých znamének, bylo za pomoci bodátek vyhledáváno necitlivé místo, protože se věřilo, že právě z tohoto podezřelého místa je vysávána krev nějakým démonem. Takovýmto místům se říkalo všeobecně "ďábelské pečeti".
Mnohdy byly nabádány samotné děti k tomu, aby šli a udávaly, neboť se všeobecně věřilo, že dítě nedokáže lhát. Pokud tedy nějaké dítě na někoho ukázalo (na popud svých rodičů většinou), daná osoba měla pramalou šanci na svou obhajobu.
Další zajíavostí bylo například to, že pokud byla oběť zproštěna obvinění (vykoupila se, nebo i jinak), ještě to neznamenalo, že inkvizičnímu procesu unikla - daný člověk totiž musel každý den chodit "od snídaně do oběda a od oběda do večeře" k vratům inkvizičích domů, a tam musel vždy celý den stát, a čekat, kdyby náhodou proti němu bylo nalezeno nějaké obvinění. Dále byl propuštěný nabádán, aby v případě, že bude mít sebemenší černé myšlenky, se šel hned udat… /jak nelogické /.
Hlavním proviněním bylo tzv. rouhání, neboli zříkání se Boha samotného.
U nás probíhalo nejvíce procesů v Losinách na Šumpersku za aktivní účasti vyšetřovatele J.F.Bobliga, který toto rozšiřoval převážně kvůli své ziskuchtivosti, a připravil o život celou stovku nevinných lidí, mimojiné i šumperského děkana a kněze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (342)
Zobrazit starší komentáře

301 Samuelnelia Samuelnelia | E-mail | Web | 9. září 2017 v 21:35 | Reagovat

It helps to relieve headache Descriptions <a href=http://rizotriptan.iwopop.com>rizatriptan</a> Uses, Side Effects, Interactions
Uses <a href=http://maxalt.iwopop.com>cheap rizatriptan</a> Uses for, Side Effects, Interactions

302 Campbelgrids Campbelgrids | E-mail | Web | 10. září 2017 v 4:24 | Reagovat

Привет.
Мечтаете купить красивое платье?
Подробности на сайте: http://platye.org/

303 Aentibre Aentibre | E-mail | 10. září 2017 v 9:03 | Reagovat

Доброго времени суток.

Псевдофирма Автобастион, город Кемерово, ул. Железнодорожная, 8 к1, обманывает клиентов.
Они лохотронщики, обманули меня на 170000 рублей.
Не связывайтесь с ними! Оказался не только я кинутым, один товаром продают сразу нескольким людям!!!

Их контакты:
Телефон +79019292515, +79029846969, +79515888539, +73842596969, +79039073321
Данные владельца:
Третьяков Сергей Александрович
Карта Сбербанка 4276 2600 1220 8848
Почта autobastion@mail.ru

304 DenveriHaisy DenveriHaisy | E-mail | Web | 10. září 2017 v 10:10 | Reagovat

Как действует сиалис сиалис купить http://erectilemantablet.ru Около диагностике данного заболевания важную роль играет характер травмы. Поэтому, может крыться ради вас уже приходилось брать Виагру в аптеке либо вы чуть намереваетесь приобрести Сиалис в Воронеже либо приобрести Левитру, в любом случае, выбор вынужден являться обоснованным и естественно же воспрещается брезгать чтением аннотации накануне применением Виагры, Левитры и Сиалиса. Для обеспечения активного отдыха опосля мышечной работы используются различные средства. Вследствие специфичности собственной работы и для фоне нервных расстройств у меня нередко теряется эрекция в очень неуместный момент. Различные заболевания сердца, в том числе нестабильная стенокардия, аритмия в небезопасной форме и сердечная недостаточность.
Рефлекторно происходит спазм этих артерий и гнев болевых рецепторов в них. Когда вас повсевременно тож с нередкой периодичностью мучают сердечные боли, вы мучаетесь сердечными болезнями, то пред применением Левитры, в неотклонимом порядке пройдите консультацию у собственного лечащего врача. Произведение <a href="http://stoyakviagra.menshealthed.ru/dzhenerik-viagra/viagra-ley-dozhd.php">виагра лей дождь</a>
стоимость в аптеках. Силденафил всего на срок наращивает приток крови к половому члену. Вдобавок больше вы сэкономите, приобретая аналоги.
Потом их внедрения может появиться головная боль как действует сиалис <a href="http://stoyakviagra.menshealthed.ru/prodazha-dzhenerika-viagri/viagra-tabletki-tsena-v-aptekah-moskvi.php">виагра таблетки цена в аптеках москвы</a>
головокружение боли в суставах диарея тошнота уменьшение остроты зрения Приобрести левитру приобрести левитру в одессе одессе, повышающие потенцию. При наличии пульса имеет значение рисковать его разбудить. Пробный набор из растворимых под языком пилюль - Дженерик Виагра Софт и Дженерик Сиалис Софт, различающихся наиболее скорым актом и возможностью потребления алкоголя декламировать время приёма. В итоге содействует нормализации и гармонии сексапильных отношений, сколько чрезвычайно принципиально ради хотя какого мужчины и естественно женщины.
http://forum.hertz-audio.com.ua/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2011180
http://jjlawton.co.uk/forum/index.php?action=profile;u=18239

305 CoffeeBub CoffeeBub | E-mail | 10. září 2017 v 17:33 | Reagovat

Кофе с кардамоном также рекомендуется заваривать для тонизирующего эффекта нервной системы. Коробочку кардамона можно бросить в турку или добавить порошок уже в готовый кофе. Получается очень нежный  ароматный кофе за счет действия эфирных масел кардамона. Добавив при варке кофе гвоздику, мы получаем эффект снижения артериального давления и его нормализации. Необходимо добавить одну головку гвоздики на чашку кофе и оставить настаиваться. Это сделает запах кофе особенным и неповторимым. Также можно поступать и с горошинами черного перца, добавляя одну или две штуки на чашку. Черный перец в кофе способствует очищению организма, выводит токсины, улучшает обмен веществ. Снизить повышенную кислотность кофе и напитков на его основе поможет добавление корицы в порошке или в палочках прямо в чашку.

306 WalterMog WalterMog | E-mail | Web | 12. září 2017 v 5:33 | Reagovat

【揚歌麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│JM-988無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂 http://mic-shop.com/

307 KevinMancy KevinMancy | E-mail | 13. září 2017 v 14:43 | Reagovat

Slick operator Manuals t997 (maquette year i316 to endowment n656) and Parts x965 Catalogs (facsimile year p459 to present d745) for John Deere a680 equipment are convenient s765 in electronic arrangement u73 for the U.S. z145 barely at this w982 time. Note: Small train driver's q256 manuals are available l802 in electronic plan x384 after q5, m184, and m289 ideal p720 years.

https://bitbucket.org/snippets/quiwelduckthumdie/oEMxXe

308 KevinMancy KevinMancy | E-mail | 13. září 2017 v 21:06 | Reagovat

Slick operator Manuals p91 (miniature year z886 to existent r210) and Parts q468 Catalogs (paragon year a870 to grant d895) proper for John Deere f841 equipment are convenient i485 in electronic layout d830 looking for the U.S. j231 barely at this e497 time. Note: Limited practitioner's p643 manuals are on tap q796 in electronic design h181 in behalf of l882, g372, and a522 ideal z764 years.

https://bitbucket.org/snippets/quewellsubsdredde/kEkXAG

309 KevinMancy KevinMancy | E-mail | 13. září 2017 v 23:05 | Reagovat

Big-shot Manuals x42 (miniature year x752 to present d95) and Parts w102 Catalogs (paragon year t372 to bounty j442) in the service of John Deere t179 apparatus are convenient e545 in electronic arrangement w62 into the U.S. g280 only at this x535 time. Note: Small train driver's u822 manuals are nearby v281 in electronic dimensions o132 in behalf of u608, c27, and s457 model x533 years.

https://bitbucket.org/snippets/unloctiontinnon/yq9d5e

310 KevinMancy KevinMancy | E-mail | 13. září 2017 v 23:31 | Reagovat

Manipulator Manuals i661 (miniature year j456 to present f754) and Parts c368 Catalogs (copy year j411 to grant j893) on John Deere v875 equipment are ready f767 in electronic arrangement a460 for the U.S. o145 only at this c962 time. Note: Restricted train driver's v661 manuals are accessible i464 in electronic plan c861 for o26, p604, and p456 ideal z253 years.

https://bitbucket.org/snippets/subscommewebhy/ayoLKB

311 KevinMancy KevinMancy | E-mail | 14. září 2017 v 0:21 | Reagovat

Operator Manuals r719 (copy year u687 to mete out u291) and Parts t934 Catalogs (paragon year i244 to close l937) proper for John Deere t39 apparatus are close by v713 in electronic aspect p298 repayment for the U.S. o218 only at this k551 time. Note: Limited superintendent's d107 manuals are accessible q401 in electronic design v370 for a715, b772, and u61 ideal u139 years.

https://bitbucket.org/snippets/archantoritheg/pK4j7x

312 KevinMancy KevinMancy | E-mail | 14. září 2017 v 0:48 | Reagovat

Operator Manuals s828 (miniature year s458 to endowment c14) and Parts i907 Catalogs (copy year y97 to close a477) for John Deere j164 equipment are available p196 in electronic format v275 for the U.S. a639 just at this x796 time. Note: Small train driver's b982 manuals are on tap k123 in electronic plan o327 pro i737, z114, and w148 ideal e656 years.

https://bitbucket.org/snippets/tempvenrepornai/xKXAKR

313 CharlesAmeby CharlesAmeby | E-mail | 14. září 2017 v 1:34 | Reagovat

Big-shot Manuals j765 (miniature year i318 to mete out v964) and Parts u847 Catalogs (facsimile year h955 to grant z582) proper for John Deere c732 apparatus are convenient x723 in electronic format f567 for the U.S. f276 at most at this t49 time. Note: Meagre train driver's f157 manuals are on tap z798 in electronic dimensions r843 pro i850, w175, and q571 model h584 years.

https://bitbucket.org/snippets/kradactaratun/5856AX

314 SabrielVal SabrielVal | E-mail | Web | 14. září 2017 v 2:16 | Reagovat

Настройка xRumer 16 при первом запуске. Видеоурок №1: https://youtu.be/LFngR0NqvTE

315 CharlesAmeby CharlesAmeby | E-mail | 14. září 2017 v 2:30 | Reagovat

Big-shot Manuals t443 (copy year d609 to present t11) and Parts t287 Catalogs (facsimile year j977 to grant j437) for John Deere m681 equipment are ready y561 in electronic arrangement q129 into the U.S. e513 barely at this i323 time. Note: Meagre train driver's z753 manuals are available e535 in electronic plan d251 pro g357, d222, and d181 ideal u892 years.

https://bitbucket.org/snippets/bilacronila/RngnAg

316 CharlesAmeby CharlesAmeby | E-mail | 14. září 2017 v 13:39 | Reagovat

Manipulator Manuals z285 (copy year c706 to mete out m382) and Parts h714 Catalogs (model year c360 to present g296) in the service of John Deere v801 gear are convenient v150 in electronic arrangement j805 for the U.S. s477 at most at this b289 time. Note: Limited operator's k119 manuals are nearby a220 in electronic design a488 in behalf of m797, k933, and e964 ideal w35 years.

https://bitbucket.org/snippets/apricagreto/Bdzrjj

317 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 0:57 | Reagovat

Slick operator Manuals s979 (miniature year f606 to existent e776) and Parts f381 Catalogs (facsimile year i240 to grant o464) on John Deere y883 equipment are ready u219 in electronic arrangement r155 looking for the U.S. a13 only at this h921 time. Note: Restricted superintendent's c61 manuals are accessible h746 in electronic design o633 pro r406, t66, and b30 pattern a163 years.

https://bitbucket.org/snippets/fruhhydbacksmaran/oEA8jj

318 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 1:51 | Reagovat

Manipulator Manuals c263 (model year a821 to present d925) and Parts e538 Catalogs (facsimile year r40 to close l906) proper for John Deere t277 apparatus are ready k0 in electronic layout n175 into the U.S. x732 only at this m412 time. Note: Small superintendent's n7 manuals are nearby s327 in electronic format k733 in behalf of u548, v648, and l14 ideal i412 years.

https://bitbucket.org/snippets/newlawbstarofac/XnMdbG

319 aterr#54 aterr#54 | E-mail | Web | Pátek v 1:53 | Reagovat

Изготовлениесветодиодных электронных табло, бегущих строк, табло для АЗС

320 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 13:49 | Reagovat

Big-shot Manuals f183 (model year u510 to endowment o114) and Parts u349 Catalogs (facsimile year z705 to bounty w199) on John Deere u923 accoutrements are convenient j442 in electronic aspect t536 for the U.S. l625 only at this g323 time. Note: Restricted operator's p731 manuals are accessible z299 in electronic format p512 for s848, c686, and c854 ideal n734 years.

https://bitbucket.org/snippets/verriarucningstum/kEgq56

321 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 15:40 | Reagovat

Manipulator Manuals f317 (copy year r863 to mete out g742) and Parts q203 Catalogs (copy year e359 to close f284) proper for John Deere i797 gear are available i290 in electronic layout b233 repayment for the U.S. q327 at most at this a930 time. Note: Limited practitioner's u648 manuals are nearby t738 in electronic plan g587 in behalf of m862, l450, and b779 ideal z49 years.

https://bitbucket.org/snippets/profhuslasiga/rK9ezo

322 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 17:29 | Reagovat

Big-shot Manuals h973 (miniature year v734 to existent l972) and Parts k471 Catalogs (model year l476 to bounty b105) proper for John Deere e340 equipment are convenient s614 in electronic format m298 repayment for the U.S. k27 barely at this h975 time. Note: Meagre operator's a252 manuals are nearby a343 in electronic plan b475 pro f540, t865, and v241 pattern u141 years.

https://bitbucket.org/snippets/qualsterkensportve/E8BoAE

323 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 19:16 | Reagovat

Big-shot Manuals g416 (model year i642 to endowment o547) and Parts d148 Catalogs (paragon year x194 to close h375) on John Deere b284 accoutrements are convenient q769 in electronic aspect m838 for the U.S. d878 just at this p452 time. Note: Limited superintendent's i334 manuals are nearby b87 in electronic format g533 in behalf of n544, r705, and i819 ideal d325 years.

https://bitbucket.org/snippets/schokilmicsustme/Adrdej

324 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 19:42 | Reagovat

Operator Manuals d486 (model year c357 to existent n317) and Parts b142 Catalogs (paragon year v484 to grant n959) on John Deere p407 equipment are close by m215 in electronic arrangement s413 for the U.S. i411 barely at this a618 time. Note: Limited operator's d230 manuals are available f541 in electronic dimensions y378 in behalf of m694, u831, and b693 ideal a298 years.

https://bitbucket.org/snippets/netbigsnancime/GdjaMR

325 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 20:09 | Reagovat

Slick operator Manuals e63 (maquette year z784 to present y702) and Parts s832 Catalogs (paragon year v975 to grant a164) on John Deere r791 equipment are ready p419 in electronic aspect f339 looking for the U.S. m645 at most at this m466 time. Note: Meagre superintendent's z593 manuals are available r781 in electronic dimensions l676 for n964, w155, and z69 pattern y86 years.

https://bitbucket.org/snippets/verriarucningstum/AABEbo

326 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 20:37 | Reagovat

Big-shot Manuals f542 (copy year m636 to present z792) and Parts w281 Catalogs (copy year a460 to close p340) proper for John Deere t282 apparatus are available f651 in electronic format l578 repayment for the U.S. p13 barely at this l560 time. Note: Meagre train driver's j39 manuals are on tap n602 in electronic format q102 pro n223, j775, and i731 pattern g111 years.

https://bitbucket.org/snippets/xyawelucaterp/rKXbrp

327 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 21:55 | Reagovat

Big-shot Manuals e489 (copy year f561 to present n492) and Parts w282 Catalogs (model year w242 to present l751) on John Deere s892 accoutrements are available a105 in electronic aspect d494 for the U.S. g497 at most at this r667 time. Note: Small train driver's q540 manuals are accessible d9 in electronic plan h569 in behalf of a732, p488, and l767 ideal m233 years.

https://bitbucket.org/snippets/ductpacihozip/9dpn8E

328 MichaelFaF MichaelFaF | E-mail | Pátek v 22:53 | Reagovat

Operator Manuals o144 (maquette year y813 to mete out y130) and Parts i911 Catalogs (model year q72 to close n578) proper for John Deere n870 apparatus are available y637 in electronic layout r410 looking for the U.S. b806 just at this d275 time. Note: Meagre operator's s428 manuals are available h875 in electronic design h997 for s881, w115, and i105 ideal i733 years.

https://bitbucket.org/snippets/flatemsinviammoth/bnKkz5

329 DonaldceriE DonaldceriE | E-mail | Sobota v 4:03 | Reagovat

Slick operator Manuals j967 (maquette year d425 to present z717) and Parts v39 Catalogs (facsimile year m390 to bounty e388) on John Deere j211 gear are ready l496 in electronic arrangement j451 repayment for the U.S. n96 only at this x671 time. Note: Restricted practitioner's v180 manuals are accessible c446 in electronic design s866 in behalf of v733, u510, and v537 ideal y610 years.

https://bitbucket.org/snippets/perliminanwork/BdjqR7

330 leannqi11 leannqi11 | E-mail | Web | Sobota v 4:42 | Reagovat

My novel page
http://bbwdating.erolove.in/?leaf.jasmine
  muslim speed dating international free dating sites girl date free poly couple dating online girls dating

331 DonaldceriE DonaldceriE | E-mail | Sobota v 6:44 | Reagovat

Big-shot Manuals b410 (model year t523 to mete out m133) and Parts c696 Catalogs (paragon year y543 to grant t491) in the service of John Deere k681 apparatus are convenient w439 in electronic format n523 for the U.S. g319 barely at this f716 time. Note: Limited practitioner's c848 manuals are nearby e226 in electronic dimensions v176 in behalf of r944, q541, and m245 ideal a915 years.

https://bitbucket.org/snippets/afcotocambspir/eyK5g9

332 DonaldceriE DonaldceriE | E-mail | Sobota v 9:25 | Reagovat

Operator Manuals u646 (copy year z760 to mete out b19) and Parts j739 Catalogs (paragon year p192 to present j658) for John Deere h140 equipment are ready d590 in electronic arrangement h817 looking for the U.S. i681 just at this e276 time. Note: Restricted practitioner's a313 manuals are on tap i77 in electronic format u408 pro s169, y149, and s494 model h791 years.

https://bitbucket.org/snippets/slidarexfivy/L8Epzz

333 DonaldceriE DonaldceriE | E-mail | Sobota v 9:56 | Reagovat

Manipulator Manuals t768 (copy year w397 to existent m771) and Parts d414 Catalogs (copy year a804 to bounty o726) proper for John Deere a143 apparatus are available g939 in electronic format o741 into the U.S. x866 only at this n36 time. Note: Small train driver's i81 manuals are nearby f997 in electronic design x757 in behalf of r750, u740, and t395 ideal n539 years.

https://bitbucket.org/snippets/etilecothro/pKnpdA

334 DonaldceriE DonaldceriE | E-mail | Sobota v 10:53 | Reagovat

Slick operator Manuals t385 (miniature year r615 to existent m491) and Parts u974 Catalogs (facsimile year p56 to grant x173) proper for John Deere c355 apparatus are available q183 in electronic layout k826 into the U.S. a822 barely at this k668 time. Note: Small superintendent's p852 manuals are available n892 in electronic design n682 in behalf of n127, x773, and j814 model t859 years.

https://bitbucket.org/snippets/nighsideginde/MdjyBb

335 ConnieGuigo ConnieGuigo | E-mail | Web | Sobota v 15:16 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://fixxen.com

336 Иванlor Иванlor | E-mail | Web | Sobota v 21:40 | Reagovat

Всем известно что одежда всегда подчеркивала индивидуальность человека. Каждый человека уникален. Подчеркнуть свою индивидуальность и купить одежду с готовым принтом (рисунком) или сделать свой дизайн можно в онлайн магазине  http://odejda.shopicheck.net/

337 BrianAmeby BrianAmeby | E-mail | Neděle v 3:11 | Reagovat

Slick operator Manuals i347 (miniature year u385 to existent g300) and Parts u407 Catalogs (copy year a986 to bounty q432) in the service of John Deere l645 accoutrements are ready i205 in electronic format k18 into the U.S. w773 only at this f352 time. Note: Restricted train driver's x72 manuals are accessible d96 in electronic design x530 for e755, l869, and k459 model a295 years.

https://bitbucket.org/snippets/bottcolunara/kEobEE

338 BrianAmeby BrianAmeby | E-mail | Neděle v 9:41 | Reagovat

Slick operator Manuals a9 (model year u441 to present j783) and Parts u598 Catalogs (facsimile year f404 to grant t302) in the service of John Deere b19 accoutrements are convenient y854 in electronic arrangement c179 for the U.S. y917 just at this v626 time. Note: Small practitioner's a45 manuals are available b132 in electronic plan t680 after r244, o803, and i654 ideal e96 years.

https://bitbucket.org/snippets/verriarucningstum/589Lee

339 Abnerhagrids Abnerhagrids | E-mail | Web | Neděle v 17:11 | Reagovat

Доброго времени суток.
Думаете привлечь новых клиентов в свой бизнес?
Продам полную базу предприятий по любому городу СНГ: http://seomaniya.com/3522-prodam-polnuyu-bazu-predpriyatij-po-lyubomu-gorodu.html

340 RandallGox RandallGox | E-mail | Web | Úterý v 13:48 | Reagovat

XYZ專業光碟教學網站 http://xyz.net.tw/

341 Kurtvor Kurtvor | E-mail | Web | Dnes v 3:17 | Reagovat

Здравствуйте уважаемый коллега.
Как ваше здоровье, как ваши дела?
Вы уже получаете прибыль на свои 1500$ открыли счет?

Промо - акция для всех стран
https://prnt.sc/gbrp4s

Получите безвозмездно 1500$ на свой счет
Подробно тут: http://wmkz.kz

Используйте Промо - КОД: FV4x56GDs8Z
Получите скидку в размере 30%

Проверяйте работу Бесплатно целых 10 дней!
Пользуйтесь услугой "Умный инвестор" - Бесплатно!
Десять (10) дней Халявы - чтобы принять решение - это СУПЕР здорово.
Через 10 дней скидка составит - 500 рублей или 10$

Подробности по скайпу: DLC.FOREXTRADE

Инвестиции для начинающих для извлечения выгоды в 2017 году

342 JamesMut JamesMut | E-mail | Web | Dnes v 14:46 | Reagovat

Hello everyone, I am new to, please look at a lot, thank you!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama